Haberler

Projeden Haberler

13.05.2024
Hibe Programı'nda Uygulama Dönemi Başladı

Kayist Hibe Programı kapsamında başvuru değerlendirme sonuçları Aralık 2023’te duyurulmuş, hibe desteği almaya hak kazanan yararlanıcı firmalar ile hibe sözleşmeleri Ocak ayında imzalanmaya başlanmıştı. Nisan ayı itibari ile tamamlanan imza süreci ile toplam 591 firma ile hibe sözleşmesi imzalandı ve Kayist Hibe Programı kapsamında uygulama dönemine geçildi.

Uygulama dönemi ile birlikte, Kayist Hibe Programı kapsamında izleme ziyaretleri için de hazırlıklar başladı. 1 Nisan 2024 tarihinde imzalanan “İzleme ve Değerlendirme Hizmeti Anlaşması” ile Kayist Hibe Programı’nın uygulandığı 24 ilde hibe yararlanıcısı firmalar tek tek ziyaret edilecek.

Kayist Hibe Programı boyunca belli aralıklar ile gerçekleştirilecek olan izleme ziyaretleri ile yararlanıcı firmaların hibe uygulama süreci takip edilecek, uygulama sürecinde karşılaştıkları zorluklar için yardım sağlanacak ve proje uygulama prosedürleri hakkında teknik destek verilecektir.

İzleme ziyaretlerimizi proje sosyal medya hesaplarından ve proje internet sitesi üzerinden takip edebilirsiniz.

07.02.2024
Hibe Sözleşmeleri İmza Dönemi Başladı

Avrupa Birliği’nin “Türkiye’deki Mülteciler için Mali Yardım Programı (FRIT II)” kapsamında fonlanan ve Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası’nın (TKYB) Dünya Bankası yönetiminde uyguladığı Kayıtlı İstihdam Yaratma Projesi (Kayist) Hibe Programı’na gösterilen ilgiden dolayı tüm başvuru sahiplerine teşekkür ederiz.

Kayist Hibe Programı kapsamında 14 Mart 2022’de sona eren başvuru sürecinde 1100’ün üzerinde başvuru alındı. Değerlendirme sürecinin tamamlanması ile birlikte başarılı firmalarla Kayist Platformu’na kayıtlı iletişim kanalları üzerinden bağlantıya geçilerek değerlendirme sonuçları bildirildi.

Destek almaya hak kazanan ve sözleşme için gereken evraklarını tamamlayan firmalar, hibe sözleşmelerinin imzalamak üzere TKYB Genel Müdürlük adresine randevu usulüyle davet edilmektedir. Hibe sözleşmelerinin imza sürecinin Şubat ayı boyunca sürmesi bekleniyor.

Hibe desteği almaya hak kazanan tüm firmaları bir kez daha tebrik ediyor, başarılı bir uygulama dönemi diliyoruz.